Pastarosios dienos smagios kaip ir prieš tai buvusios. Daugmaž taip galėtų atrodyti naujausias dienoraščio įrašas ir patikėkit, tai būtų itin nuoširdu. Kita vertus, galima imti ir apsukti šitą reikalą kitu kampu mestelėjus teiginį, kad gal ne dienos smagios, o aš smagi…? Tai čia pradžiai, truputį filosofijos.

Praėjusį ketvirtadienį labai suabejojau savo karma. Prieš vieną įdomiausių paskaitų senamiestyje bičiulė mane vaišina kažin kokiu stebuklingu pieno kokteiliu, aš išsirenku melionų sirupą ir laukiu, kol pardavėja pristatys ir mano palydovės kokteilį, nes tas vaisinis stebuklas jau pakištas man į panosę. Tai štai, jeigu ant to staliuko yra PARAŠYTA „atsargiai, nuožulnu – gali nuslysti“, mano pieno kokteilis būtinai leisis į nutrūktgalvišką kelionę linksmaisiais kalneliais ir bum ba dumc, mano gležnų rankelių vos priliestas bandys šokti žemyn. Būdama visiška smaližė, aišku, išgelbsčiu savo desertą, bet ir palaistau vaišingos draugės paltuką. Taip ir būna su tais gerais norais : vaišini iš dosnios širdies, o tave dar ir palieja tuo gėriu. Laimei, pienišku, tai save guosdamas gali suvesti sąsajas su Kleopatrišku garbinimu. Nors šiaip ne. Pakaitomis pauostome striukės rankoves – laimei, melionų kvapas nelygioje kovoje nukonkuruoja pieno.

Kai išlendame iš universiteto, miestą jau laižo sutemos ir mums norisi truputį pasidžiaugti tuo senamiesčio žibintais švysčiojančiu vakaru – tam renkamės atokų kampelį jau pamėgtoje kavinukėje. Neilgai trukus už mūsų sutūpia trys jaunuoliai, kurie iš karto prisipažįsta, kad yra triukšmingi. Na, ką jau darysi, mes juk irgi ne iš tyliųjų. Tiesa, tokių garsų visgi nesitikėjome. Ne, triukšmas mūsų negąsdina, bet tai, ką išgirstame užnugaryje, verčia iš kojų. Pasirodo, trijulės lyderis yra „pats geriausias Drakonų Kovų žinovas pasaulyje“, kuris „negali gyventi be DBZ“. Vos pradėjęs pokalbį su savo kompanionais vaikinas įsijautęs ima aiškinti, kad Songokas yra toks unikumas, jog visiškai nesensta – jam (bijau ir sumeluoti) vienas – trys šimtai metų, o kūnas jaunas ir stiprus, nors ką tu jam! Pamanykit, įspūdingos šukuosenos veikėjui net ir transformuotis nereikia, jis savaime itin nuostabus. Aišku, skirtingai nei Pikolas – tas tai nieko nemoka. Jau nepamenu, kuris veikėjas tą vakarą yra apšaukiamas neoriginaliu čiuvu, bet po šios frazės Drakonų Kovų žinovas padaro pertraukėlę monologe (matyt, reikia įkvėpti) ir ja pasinaudojęs guru bičiulis prisipažįsta, kad neišneš smegenys. Tik to ir tereikia entuziastingajam vyrukui vienoje senamiesčio kavinukėje : jis sušunka aš tau viską tuoj išaiškinsiu ir pokalbis iš šeštos dimensijos beregint persikelia į septintąją. Garbės žodis, čia ne mano pramanas – tiek dimensijų aš tiesiog neprikurčiau.

Pasiklausiusios apie Super Sajan Blue išklegam į pavasarėjančią gatvę. Iš tikrųjų, juk be galo gerai, kad yra Drakonų Kovų, keramikinių puodelių ir medinių švilpynių žinovų! Malonu suvokti, kad visi pokalbiai niekada nebus iškalbėti, nes kaipgi galėtų šitaip būti! Prie vieno staliuko žydi gėlės, prie antro merkia lietūs, trečiame pakvimpa apelsinais – daugybė kasdienybėje besisukančių ratų, kurie nori susiduria, nori prasilenkia, bet būtinai yra. Tiesa, aš nežinau, kodėl vargšas Pikolas nieko nemoka, bet galiu neužsičiaupdama bliūvoti Bryan Adams‘o dainas ir, ko gero, atrodyčiau panašiai tiek apsėsta, kiek ir tas DBZ vyrukas. Mūsų kava aplaistyti staliukai turbūt niekad ir nesusikirs, bet galbūt paraštėse liks… karšta pica, kurią mudu abudu dieviname. Kaip gera šitaip galvoti. Pasaulis apvalus tarsi jūsų kavos staliukas.

Na, o kitą dieną sudėjau į vos kelias eilutes, nugulusias į mano užrašų knygelę. Jomis mielai pasidalinsiu:

„Kas yra ufonautas? Aš, stotyje sėdinti savo ryškiai raudona striuke, šalia pasidėjusi raudoną krepšį ir iš tikrųjų skaitanti knygą raudonu viršeliu, kol aplink mane zuja iki ausų juodais šalikais apsimuturiavę stoties kibinų gerbėjai. Lyg to būtų maža, dabar aš išsitraukiu užrašų knygelę…“

Pavasarėjanti Neda

Jeigu ir Jūs jau pavasarėjate drauge su manimi, kviečiu žiedais kvepiantį balsą konkurse LOGIN atiduoti vis margiau pražystantiems „Neperskaitytiems laiškams”. Tai padaryti galite ČIA spustelėję mygtuką „balsuoti”. Ačiū, Jūs kaip visada malonūs.