Visada žaižaruojanti ir besikeičianti „Pašvaistė“ – jaunimo kultūros gyvenimo žurnalas, kurio vyriausios redaktorės pareigas nuo 2022 m. spalio eina Neda Letukytė.

Atsinaujinusi „Pašvaistė“ suteikia balsą jauniems kūrėjams, savo kelią pradedantiems kultūros žurnalistams ir menininkams – tiek fizine, tiek elektronine forma leidžiamas žurnalas skatina jaunimo kūrybą, gilinasi į jaunam žmogui aktualius kultūros reiškinius, pristato svarbiausias nūdienos kultūros aktualijas ir kviečia kurti žurnalą kartu.

Jei esate jaunas žmogus ir norite pasidalinti savo kūryba (įvairių žanrų tekstais, piešiniais, fotografijomis) su žurnalo redakcija, o gal svajojate išbandyti kultūros žurnalisto kelią, susisiekite su mumis el. paštu zurnalaspasvaiste@gmail.com.

Naujausią 2023 m. žurnalo numerį vartykite čia. Štai kaip jį pristato žurnalo redaktorė:

Iš spaustuvės pagaliau atkeliavo mūsų dažais kvepiantis, su kūrybiniu polėkiu ruoštas, išskaitytas, išrašytas, išpieštas ir išfotografuotas pavasario Pašvaistės numeris. Pirmasis naujos jaunimo kultūros žurnalo redakcijos darbas. Valio!

Nepaprastai didžiuojuosi viskuo, ką jame rasite. Pradėkim kad ir nuo to, kad ant viršelio – juostiniu fotoaparatu daryta Dainiaus Nauburaičio nuotrauka, kurios net redaguoti nereikėjo – savo spinduliais iškart įkvėpė pavasario Pašvaistę. Toliau verčiant žurnalą akis tikrai sustos ties Luko Ambraziejaus straipsniu, kuriame autorius kedena dabar taip populiarią tvarumo sąvoką ir sako, kad realiai… na, tikrasis tvarumas dar ne madoj. Sutinkat?

Didelis džiaugsmas žurnale pristatyti ir skaitmeninius pasaulius kuriančius menininkus. Šįkart kalbinom talentingąją Viktoriją Kirilovą, kurios pieštų darbų rasite tokiame turbo interviu, kurį papildo ir pačios Viktorijos kurta legenda. Vau!

Luko Gasiūno satyra kelia ironišką šypsnį ir suteikia gerą druskos žiupsnį visam žurnalo numeriui. Tad būtinai paskaitykit, apie ką kalbėjosi profesoriai Didylis ir Bumbaila.

Nepaprastai nuoširdus, išsamus, išbūtas ir išgyventas interviu su teatro režisieriumi, aktoriumi Gediminu Rimeika skleidžiasi jo naujausio spektaklio „Gyvenimas – tai sapnas“ kontekste. Kiek gražaus ten prisapnuota!

Kituose puslapiuose puiki žurnalistė Agnė Tverijonaitė serviruoja interviu su menininke Agne Kišonaite ir analizuoja komercinio meno temą. Tą ji daro išties intriguojančiai!

Žurnale publikuojame ir Gabrieliaus Zavecko novelės ištrauką, kurią, galiu patikinti, autorius kūrė ir tobulino ilgai, atkakliai, su atida ir atvira širdimi. Nuostabu, kad savo novelę Gabrielius patikėjo mūsų redakcijai: per keletą artimiausių žurnalo numerių išspausdinsime visas esmines jos dalis, tad nepraleiskit gero skaitinio.

Kviesim pasidairyti ir po galeriją, kurioje – Žilvino Baltrūno fotografijų ciklas, bent jau mane veikiantis keistai raminančiai, net hipnotizuojančiai. O jei norisi akis, ausis ir širdis paganyti ir tikrose galerijų, parodų salėse, žinokit, kad mūsų redakcijoje skraido ir (Ne)paprastasis kolibris, kuris, po rašytojo plunksna paslėpęs savo tikrąjį vardą, lankosi kultūros renginiuose ir rekomenduoja juos jums.

O mūsų vyšnia ant torto – Debiutinio puslapio rubrika, kurioje pirmieji publikuojame talentingų 9-12 kl. mokinių darbus. Net neabejoju, kad ateityje ne vienoje apdovanojimų ceremonijoje girdėsite jų vardus! Šiame numeryje savo kūrybą mums patikėjo moksleiviai Goda Keizerytė, Giedrė Žilytė, Vytautė Charževskytė, Elzė Kandranavičiūtė, Daniel Tylingo ir Daniel Geibovič.

Be galo didžiuojuosi visa rankoves pasiraitojusia komanda, dėkoju mus globojančiam Naujosios Romuvos fondui su Rita Makselyte priešakyje.

Žurnalą įsigyti jau galite Vilniuje esančiame Rašytojų sąjungos knygynėlyje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) arba parašyti mums el. paštu zurnalaspasvaiste@gmail.com.